P-TECH is een internationaal bewezen onderwijsmodel dat leerlingen in het vmbo een beter en waarheidsgetrouw beeld geeft van kansrijke beroepen in de IT-sector en beroepen waarin IT een onmisbaar instrument is. Dit is van belang voor een juiste profielkeuze bij de jonge leerlingen, maar ook om bewustwording te generen voor het belang van het ontwikkelen van digitale vaardigheden.
En dus gingen de eerste en tweede klassers van vmbo-GT Zuiderpark College deze maand op bezoek bij de overburen: het Ikazia Ziekenhuis.
In kleine groepjes gingen zij onder leiding van Carrière Inspirator Patrick Dekkers, Teamleider Service & Techniek van het ziekenhuis, mee naar de server-ruimte en op bezoek bij de helpdesk van de IT-afdeling. Daar ontdekten zij dat het zorgen voor patiënten en het ontzorgen van het medisch personeel alleen betrouwbaar en efficiënt georganiseerd kan worden met goed functionerend IT.
De leerlingen waren zichtbaar onder de indruk van de enorme installatie vol lampjes, draden en knoppen in de daarvoor geheel geconditioneerde server-ruimte, maar vooral van het boeiende en gepassioneerde verhaal van Patrick.
Bij de service-desk waar Patrick en zijn team dagelijks de Ikazia-collega’s ondersteunen bij vragen en/of technische problemen, kwamen de vragen los.
Ook Carrière Inspirator Chantal Verhagen, wijkverpleegkundige bij Laurens, bezocht de tweede klassers en vertelde in een gastles over haar praktijk, waarin ook weer bleek dat de nazorg van een fikse buikwond bij een van haar patiënten, ook van haar vraagt om goed met allerlei apps, databestanden en planningen om te gaan.
Volgende maand maken de leerlingen van Zuiderpak kennis met Carrière Inspiratoren die passen bij het profiel Produceren, Installeren en Energie (PIE). We zijn benieuwd naar hun ervaringen!
#ptech #beroepsorientatie #maatschappelijk #digitaliseren #makeIThappen #beroepskeuze